Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-01-10 18:43:07

Węgierska firma dostarczy radary rozpoznawcze?

     W dniu 10 stycznia br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że w postępowaniu na pozyskanie 104 kompletów radarów rozpoznania pola walki, w tym 11 kpl. w ramach prawa opcji, najkorzystniejszą ofertę złożyła węgierska firma Pro Patria Elektronics Kft., która otrzymała za swoją ofertę 100 punktów. Konkurencyjne oferty złożyło dwóch wykonawców: konsorcjum firm KenBIT Koening i Wspólnicy Sp.J. i ELTA Systems Ltd. (Izrael), którego oferta otrzymała 55,19 pkt oraz konsorcjum firm WB Electronics S.A. i SRCTec, LLC (USA), którego oferta uzyskała 45,61 pkt. O wyborze węgierskiej firmy zadecydowała najniższa cena. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych od blisko 5 lat. Jego ogłoszenie nastąpiło w sierpniu 2015 roku.

mbr2d2-Pro Patria Electronics

Radar MBR-2D. Fot. Pro Patria Electronics. 

  Zamówienie przewiduje realizację dostaw części gwarantowanej do 2022 roku, a części opcjonalnej do 2023 roku. Poza samymi radarami wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia szkoleń dla instruktorów i techników-serwisantów, a także do opracowania i dostarczenia dokumentacji technicznej. Przez radary rozpoznania pola walki Zamawiający rozumiał stacje posiadające możliwość: wykrywania wybuchów pocisków artyleryjskich, korekty ognia artylerii oraz wykrywania sprzętu wojskowego i żołnierzy na polu walki.

  Od decyzji Zamawiającego pozostałym Wykonawcom przysługuje jeszcze prawo do odwołania. Jeśli to nie nastąpi, umowa na dostawy powinna zostać podpisana w najbliższych tygodniach.

  Zwycięska firma Pro Patria Elektronics Kft. posiada w swojej ofercie 5 typów radarów pola walki: PGSR-3i „Beagle”, PGSR-3iFT „Beagle”, Dobermann II, MBR-3D i MBR-2D. Inspektorat Uzbrojenia nie poinformował który model jest przedmiotem złożonej oferty.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Gdy w armiach potencjalnego przeciwnika - NATO, w latach 80-tych XX wieku rozpoznanie ogólnowojskowe realizowano poprzez kołowe czy to gąsienicowe ...

więcej polecanych artykułów