Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-03-25 08:26:44

Ocena stanu technicznego i obsługa amunicji Warmate

     Bojowy Bezzałogowy System Powietrzny Warmate w Siłach Zbrojnych RP wykorzystywany jest przede wszystkim w Wojskach Obrony Terytorialnej. Podobnie do innych typów uzbrojenia i sprzętu wojskowego wymaga przeglądu stanu technicznego i obsługi technicznej. 3. Regionalna Baza Logistyczna uruchomiła 16 marca br. postępowanie dotyczące wykonania prac przy ośmiu BBSP Warmate.

 

  Pożądane jest przez zamawiającego, że zadanie prowadzone zgodnie z Prawem zamówień publicznych będzie wykonane do 30 czerwca br. Z powodu panującej epidemii zamawiający czas składania oferty przesunął z 24 marca na 15 kwietnia 2020 roku. O wyborze oferty zdecyduje najniższa cena, wymaga się także 24 miesięcy gwarancji. Zaproszenie do jej złożenia otrzymał wykonawca projektu i producent BBSP Warmate, ożarowska Grupa WB - z pełnym przeświadczeniem można ocenić, że przyszły wykonawca usługi.

  Umowę na zakup BBSP Warmate resort obrony z Grupą WB podpisał w listopadzie 2017 roku. Powyższa planowana do podpisania umowa zapewne dotyczy pierwszych egzemplarzy przekazanych wojsku, po blisko dwuletnim okresie składowania. Co ciekawe, Wojska Obrony Terytorialnej, zasadniczy użytkownik systemu, określa go mianem Dron Uderzeniowy Krótkiego Zasięgu (DUKZ) Warmate. Pierwsze praktyczne szkolenie wojskowych z tej formacji z użycie wspomnianego sprzętu przeprowadzono w kwietniu 2018 roku. Docelowo miano zakupić 100 zestawów po 10 BBSP każdy. Zgodnie z pierwotną koncepcją budowy systemu rażenia WOT, zespoły z DUKZ miały pojawić się już na szczeblu kompanii lekkiej piechoty.

(MC)

fot. Wojska Obrony Terytorialnej
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

System rakietowy obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Narew należy do tej grupy polskich programów modernizacyjnych, wcale nie tak mało liczne...

więcej polecanych artykułów