Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-07-24 09:58:53

Modernizacja BWP-1 planowana w latach 2021-2023

     Jak poinformowało redakcję Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, wojsko planuje przeprowadzenie w latach 2021-2023 modernizacji części pozostających na uzbrojeniu bojowych wozów piechoty BWP-1. W tym celu zostały już opracowane i zatwierdzone Wymagania Taktyczno-Techniczne (WTT). Modernizacja ma dotyczyć uzbrojenia, łączności i układu zasilania elektrycznego. W zakresie poprawy uzbrojenia "zakłada się pozyskanie nowego modułu wieżowego ze zintegrowaną wyrzutnią przeciwpancernych pocisków kierowanych, który powinien posiadać zdolność rażenia w dzień i w nocy, w ruchu (w tym podczas pływania) i z miejsca, lekko opancerzonych oraz opancerzonych celów lądowych, stacjonarnych i ruchomych. System uzbrojenia powinien zapewniać pełną stabilizację i posiadać zdolność wykrywania, identyfikacji i rozpoznania celów na odpowiednich odległościach".

BWP-1 Fot. 15BZ plut. Bartek Gradkowski

Bojowe wozy piechoty BWP-1 zostały dostarczone na potrzeby Sił Zbrojnych RP w latach 1973-1988 i nadal stanowią podstawowe wyposażenie batalionów zmechanizowanych. Fot. plut. Bartek Gradkowski, 15. Brygada Zmechanizowana.

  Mimo planów wprowadzenia na uzbrojenie nowych, pływających bojowych wozów piechoty kr. Borsuk, modernizacja części wozów BWP-1 wydaje się koniecznością, bowiem proces przezbrajania wszystkich batalionów zmechanizowanych w nową konstrukcję będzie trwał przez wiele lat (nawet ponad dwie dekady). Pisaliśmy o tym niedawno TUTAJ

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pancerna pięść Żelaznej Dywizji

Pancerna pięść Żelaznej Dywizji

Niemal równo miesiąc temu, 5 kwietnia br. na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej została podpisana umowa na dostawę 250 sztuk czołg...

więcej polecanych artykułów