Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2020-12-23 08:30:03

Powtórny przetarg na system wspomagania dalekiego rozpoznania

     W dniu 22 grudnia br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu postępowania na dostawę sześciu kompletów „Zautomatyzowanego systemu zbierania, gromadzenia, przetwarzania i dystrybucji wiadomości rozpoznawczych otrzymanych od elementów dalekiego rozpoznania" kryptonim Pająk. Dostawy planuje się zrealizować w terminie do 24 listopada 2022 roku. Ponieważ dla tego zadania ustalono występowanie podstawowego interesu bezpieczeństwa państwa postępowanie będzie prowadzone z pominięciem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Jest to powtórka przetargu ogłoszonego w styczniu 2018 roku i unieważnionego w 2020 roku.

Rozpoznanie-9.WPR

  O ile w pierwszym postępowaniu określono szczegółowy harmonogram realizacji zamówienia przewidujący dostawę pierwszego systemu do dnia 30 czerwca 2020 roku, dwóch kolejnych w 2021 roku i trzech ostatnich systemów w terminie do 30 czerwca 2022 roku, to nowym przetargu wymaga się jedynie wykonania zamówienia do dnia 24 listopada 2022 roku.

  Przedmiot zamówienia planuje się pozyskać w trybie zakupu z dostosowaniem (zgodnie z definicją określoną w decyzji nr 141/MON Ministra ON z dnia 5 lipca 2017 roku). Wykonawca będzie zobowiązany także do przeprowadzenia szkoleń użytkowników i instruktorów w jednostkach wojskowych, do których dostarczany będzie przedmiot zamówienia, a także do udzielenia 24 miesięcznej gwarancji na oferowane wyroby.

  Postępowanie będzie prowadzone zgodnie z decyzją Nr 367/MON Ministra ON z dnia 14 września 2015 roku w sprawie zasad i trybu udzielania w resorcie obrony narodowej zamówień o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa oraz Kodeksu cywilnego. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa w dniu 28 stycznia 2021 roku.

  Wykonanie tego zadania zostało przewidziane w Planie Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2021-2035 w zakresie priorytetowego Programu Operacyjnego „Rozpoznanie patrolowe”. Fazę analityczno-koncepcyjną zrealizowano w latach 2014-2015, podczas której w 2014 roku przeprowadzono także procedurę dialogu technicznego.  

(TD)

Fot. 9. Warmiński Pułk Rozpoznawczy
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Program Skoshi Tiger, czyli F-5C w Wietnamie

Powstanie F-5C było związane z działaniami zbrojnymi prowadzonymi we Wietnamie. W 1965 roku USAF wypożyczyło, w ramach programu noszącego nazwę Sko...

więcej polecanych artykułów