Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2021-07-28 13:02:18

PIT-Radwar wesprze system Dunaj

     1. Regionalna Baza Logistyczna udzieliła spółce PIT-Radwar zamówienia na dokonanie w latach 2021-2023 napraw urządzeń systemu Dunaj oraz terminali lotniskowych TU-20L. Wartość zlecenia wynieść ma maksymalnie 20,7 mln PLN netto, decyzję zatwierdzającą kontrakt podjęto 19 lipca br.


 Dla postępowania przyjęto formułę negocjacji bez uprzedniego publikowania ogłoszenia, co motywowano specyficznym zakresem usługi możliwej do wykonania jedynie przez jeden podmiot. PIT-Radwar po wprowadzeniu systemu dowodzenia obroną powietrzną Dunaj do użytku w jednostkach MON, wyprodukował i przekazał wojsku wszystkie jego elementy. Warszawska spółka jest także właścicielem praw do dokumentacji technicznej, posiada także wiedzę i kompetencje do efektywnego przeprowadzenia serwisowania i napraw systemu Dunaj. Dla zadania przewidziano także możliwość podwykonawstwa w zakresie napraw i przeglądów oprogramowania CRR-20 systemu Dunaj. O prowadzeniu postępowania i negocjacji ze spółką PIT-Radwar informowano w końcu kwietnia br., obecnie upubliczniono zakończenie procedury udzielające zgody na podpisanie wiążącej umowy.Porozumienie jest ramowe, zakłada maksymalny pułap kosztowy dla prac oraz ich przeprowadzenia.

 System dowodzenia obroną powietrzną Dunaj (Dunaj II) stanowi podstawę systemu dowodzenia obroną powietrzną Polski, jego pierwsze wersje wprowadzone zostały do Sił Zbrojnych RP na początku XXI wieku. Od tego czasu stale jest rozwijany. W 2016 roku został włączony (uzyskano akredytację do klauzul NATO Confidential) do Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO (NATINAMDS), stanowi więc dziś podstawowy system dowodzenia na poziomie narodowymi i sojuszniczym. Dunaj to sieć komputerowa, wykorzystywana do przesyłania danych, meldunków, rozkazów. Pozwala na automatyzację dowodzenia i kierowania siłami powietrznymi (lotnictwo, naziemna obrona powietrzna, wojska radiotechniczne), tworzenia obrazu sytuacji powietrznej RAP (Recognized Air Picture). Jego urządzenia rozmieszczone są także poza ośrodkami dowodzenia, na przykład na posterunkach radiolokacyjnych. Główne elementy systemu stanowią: Centrum Rozpoznania Radiolokacyjnego (CRR-20), Centrum Dowodzenia Sektora (CDS-20), Zautomatyzowane Posterunki Radiolokacyjne (ZRR-20) i Terminale Sprzężenia Stacji (TSS-10).

(MC)

fot. PIT-Radwar S.A.




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Topaz ze wsparciem eksploatacji

Topaz ze wsparciem eksploatacji

Warszawska 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o wskazaniu 8 marca br. (informację upubliczniono 5 kwietnia) wykonawcy serwisu Zautomatyzo...

więcej polecanych artykułów