Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-04-11 21:13:12

Prezydent podpisze nowelizację ustawy o modernizacji sił zbrojnych

     Wedle zapowiedzi medialnych, 12 kwietnia br. prezydent Komorowski podpisze nowelizację ustawy o modernizacji i przebudowie sił zbrojnych. Nowelizacja rozpocznie, technicznie i praktycznie, proces modernizacji polskiej obrony przeciwlotniczej.

Prezydencki podpis otwiera drogę do realnej realizacji programu modernizacji obrony przeciwlotniczej kraju - fot. Łukasz Pacholski

   Nowelizacja umożliwić ma realizację programu modernizacji obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej kraju, znanego pod marketingową nazwą jako "Tarcza Polski". W jego ramach Polska ma zakupić siedemnaście baterii pocisków rakietowych krótkiego i średniego zasięgu - co ma pochłonąć minimum kilkanaście miliardów PLN. Będzie to trzon lądowego elementu systemu obrony przeciwlotniczej kraju, który będzie uzupełniany przez systemy bliskiego zasięgu Poprad z pociskami Grom/Piorun oraz wykorzystujące te same rakiety przenośne zestawy kierowanych pocisków rakietowych.

   Wedle nowelizacji, na program ma być przeznaczane 20% środków finansowych planowanych do wykorzystania na modernizację techniczną w każdym roku budżetowym.

(ŁP)

 
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Samoloty F-35A dla Sił Zbrojnych RP zamówione

Samoloty F-35A dla Sił Zbrojnych RP zamówione

W Dęblinie, w obecności m.in.: Prezydenta RP Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, 31 styczn...

więcej polecanych artykułów