Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-11-04 23:42:14

Wybrano wykonawcę pracy wdrożeniowej na most szturmowy Daglezja-G

     W dniu 22 października br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że w postępowaniu na realizację pracy wdrożeniowej i opracowanie produkcyjnej dokumentacji technicznej mostu szturmowego MG-20 Daglezja-G, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum w składzie: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Ośrodek Badawczo Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM Sp. z o.o. oraz Zakłady Mechaniczne BUMAR-ŁABĘDY S.A.. Była to jedyna złożona oferta, a jej wartość wyniosła 19,9 mln PLN brutto.

 

MG-20 Daglezja-G

Most szturmowy MG-20 składa się z mostu gąsienicowego PMG-20 opartego o wydłużone podwozie T-72 oraz 23-metrowego przęsła PM-20. Z mostu korzystać mogą pojazdy gąsienicowe  (nośność MLC70) oraz zestawy kołowe o (MLC110). fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

  Postępowanie w tej sprawie ogłoszono w czerwcu tego roku i prowadzono w trybie przetargu ograniczonego zgodnie z Prawem zamówień publicznych. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie partii próbnej dwóch egzemplarzy MG-20 Daglezja-G zgodnie z dokumentacją techniczną będącą własnością Skarbu Państwa, z których jeden będzie przebudowanym prototypem mostu, który w 2013 roku przechodził badania kwalifikacyjne. Wykonawca zobowiązany będzie także do przeprowadzenia badań oraz opracowania dokumentacji technicznej do produkcji seryjnej. Planuje się, że zlecenie zostanie wykonane w terminie do 31 października 2017 roku, a po jego zakończeniu zostanie zamówionych 30 seryjnych mostów MG-20.

(TD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Airbus Helicopters H160M Guépard – przyszłość francuskiej floty śmigłowców

Zainicjowana pod koniec czerwca 2020 roku przez Inspektorat Uzbrojenia faza dialogu technicznego dotycząca programu Perkoz skłania do przyjrzenia s...

więcej polecanych artykułów