Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-09-27 17:17:50

Początek prób morskich francuskiej fregaty Auvergne

     Kilka dni temu, 16 września, w Lorient odbyła się uroczystość wodowania piątej z planowanych do budowy dla francuskiej marynarki do 2019 roku sześciu fregat typu FREMM. Budowa Bretagne wchodzi w kluczową fazę, wczoraj natomiast na pierwsze testy w morze wyszła czwarta jednostka serii, Auvergne, jej rejs odbywa się w pobliżu wybrzeża Bretanii.


  Bogatsi o doświadczenia dotychczasowych prób inżynierowie z DCNS część prac integracyjnych przeprowadzili jeszcze przed wyjściem jednostki w morze. Pozwoliło to skrócić czas testów do 6 tygodni, z dotychczasowych 8-9. Cała seria sześciu jednostek wyspecjalizowanych w zwalczaniu zagrożeń podwodnych zostanie wykonana do połowy 2019 roku. Do 2022 roku Marine Nationale otrzymać powinna jeszcze dwie fregaty FREMM, te będą lepiej przystosowane do neutralizacji zagrożeń z powietrza. Okręty otrzymają nazwy własne Alsace i Lorraine (Alzacja i Lotaryngia). Pojedyncze fregaty sprzedano również do Egiptu oraz Maroka. 

fot. DCNS
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów