Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2018-08-08 07:15:50

Zagubiony AMRAAM w Estonii

     7 sierpnia br. około godziny 15.44 czasu lokalnego hiszpański Eurofighter wykonujący w przestrzeni powietrznej Estonii lot w ramach misji Baltic Air Policing NATO przypadkowo odpalił pocisk AIM-120 AMRAAM. Do wypadku doszło w rejonie miejscowości Otepää.


  Pocisku do tej pory nie odnaleziono, ostatni raz jego obecność została odnotowana blisko 40 km na północ od miejscowości Tartu. Według komunikatu estońskich sił zbrojnych obecnie prawdopodobnie mowa o poszukiwaniu fragmentów pocisku AIM-120 AMRAAM, został on bowiem wyposażony w automatyczny samolikwidator. Okoliczności zdarzenia zostały oczywiście poddane śledztwu. Hiszpański Eurofighter powrócił bezpiecznie do bazy w litewskich Szawlach. Obecnie wiadomo, że uzbrojona maszyna uczestniczyła wraz z bliźniaczym myśliwcem we wspólnych ćwiczeniach z dwoma francuskimi samolotami Mirage 2000. 

(Red.)

fot. MO Hiszpanii
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

Stan realizacji Planu Modernizacji Technicznej (systematyczna aktualizacja)

W grudniu 2012 roku opinii publicznej zaprezentowano założenia Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2013-2022 (PMT), zgodnie z k...

więcej polecanych artykułów