Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-02-12 14:42:11

Aukcja na zakup węgierskich MiG-29

     19 samolotów MiG-29 z silnikami, 20 kolejnych silników oraz 293 pozycje dodatkowego wyposażenia, w tym uzbrojenie – węgierski resort obrony za pomocą aukcji elektronicznej planował po raz kolejny pozbyć się posiadanej spuścizny po wykorzystywanych przed laty sowieckich myśliwcach. Dotychczasowy użytkownik zaznaczał, że część oferowanego towaru jest niekompletna i jego powrót do stanu użytkowego wiąże się z poniesieniem kosztów.

  Zakup nie był sprawą prostą, nabywca musiał bowiem uzyskać pisemną zgodę od strony rosyjskiej na realizację kontraktu, do czego zobowiązały się Węgry jeszcze na podstawie umowy z grudnia 2002 roku o współpracy rosyjsko-węgierskiej obejmującej swoimi zapisami technologie militarne. Zakupu można dokonać było tylko w pakiecie, cena wywoławcza to 2 873 368 000 forintów (39 mln PLN). Licytacja miała trwać pomiędzy 6 a 8 luty br., o jej efektach na razie nic nie wiadomo.

(Red).
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Po epoce Rosomaka czas na Borsuka?

Po epoce Rosomaka czas na Borsuka?

Realizacja Programu Operacyjnego Kołowych Transporterów Opancerzonych Rosomak, wprowadzenie do produkcji nowych, pływających bojowych wozów piechot...

więcej polecanych artykułów