Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-06-11 13:37:18

Rosyjskie plany dla Su-57 i Su-35S

     Su-35S jest nowym samolotem bojowym pokolenia 4++, najnowszą generację tworzyć mają Su-57. Powołująca się na własne źródła agencja RIA Novosti przedstawiła plany rosyjskiego resortu obrony dotyczące zakupu tych dwóch kluczowych typów odrzutowych taktycznych maszyn bojowych.

 Pierwszy kontrakt na 48 Su-35S zrealizowano do końca 2015 roku, druga transza dotyczyć ma kolejnych 50 egzemplarzy. Zgodnie ze słowami wiceministra obrony Aleksieja Kriworuczko ten także zostanie zrealizowany już w tym roku, a wojskowym zostało do odebrania 20 maszyn.

 Su-57 (projekt PAK FA), według słów prezydenta W. Putina, do 2028 roku stanowić ma wyposażenie trzech pułków rosyjskiego lotnictwa wojskowego. Obecnie realizowany jest kontrakt na dwa samoloty, w roku przyszłym spodziewany jest kolejny na następne 13 egzemplarzy.

(Red.)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pirat gotowy do produkcji w 2021 roku?

Pirat gotowy do produkcji w 2021 roku?

Jak poinformowała redakcję Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., do końca tego roku planuje się zakończenie realizacji projektu dotyczącego „opracowania i...

więcej polecanych artykułów