Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-11-30 10:45:18

Litwini szkolą się w obsłudze zestawów GROM

     Czterech litewskich wojskowych przebywa w koszalińskim Centrum Szkolenia Sił Powietrznych. Przechodzą cykl specjalistycznego przygotowania pod ręczne rakietowe systemy przeciwlotnicze GROM. 2 września br. litewski resort obrony podpisał kompleksową umowę z MESKO S.A. dotyczącą pozyskania uzbrojenia przeciwlotniczego.

Litwini za jeden ze swoich priorytetów modernizacyjnych uznali wzmocnienie obrony powietrznej. Systemy GROM zakupili w cenie dla polskiej armii, co jest ostatecznie korzystne dla obu stron. fot. Mariusz Cielma/Dziennik Zbrojny

  Kurs trwa tylko tydzień, po czym już na Litwie przekażą swoją wiedzę kolegom. Jeszcze w tym roku, na początku grudnia, pierwsze zestawy GROM dotrą do nowego użytkownika.

  Umowa podpisana została 2 września br. podczas salonu przemysłu obronnego w Kielcach. Łączna wartość realizowanej do 2021 roku umowy wynosi 34,041 miliona euro. Polskie GROMy uzupełnią, ale i w końcu zastąpić mają na Litwie zestawy FIM-92 Stinger, nieoficjalnie narzekali oni na wysokie koszty użytkowania amerykańskiego systemu.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Pocisk przeciwokrętowy Exocet

Francuski pocisk Exocet był jedną z pierwszych konstrukcji tego rodzaju skonstruowanych i wprowadzonych do produkcji na Zachodzie, choć palma pierw...

więcej polecanych artykułów