Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-08-25 07:53:54

Symulator C-130J w Ramstein

     W utrzymywanej na terytorium Niemiec amerykańskiej bazie lotniczej Ramstein znajduje się jedyny poza Stanami Zjednoczonymi zaawansowany symulator samolotu transportowego C-130J Super Hercules. Obiekt otwarto w poniedziałek.

  Jak wskazuje nazwa - C-130J Maintenance and Aircrew Training System (C-130J MATS) – przeznaczony jest do szkolenia personelu latającego jak i obsługi transportowca. Rozlokowany w ramach 86. Skrzydła Transportowego symulator pochłonął blisko 25 milionów USD, dodatkowe 8 milionów USD kosztowała modyfikacja budynku. Inwestycja zwrócić się ma w ciągu siedmiu lat, niektórych szkoleń nie będzie trzeba realizować na realnym C-130J.

  Dowódcy nie pozostawiają wątpliwości, szkolenia nie można oprzeć jedynie o tak zaawansowane narzędzie. Około połowy, tak zwanych szturmowych lądowań, musi być wykonana przez załogi na prawdziwych lotniskach i lądowiskach. Głównym wykonawcą programu jest Lockheed Martin, symulatory opracowywane są przez CAE.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Rosomak i Spike  - potrzebny system, a nie tylko zestaw

Rosomak i Spike - potrzebny system, a nie tylko zestaw

Wyrzutnie i pociski Spike-LR są w polskiej armii kluczowym narzędziem w budowie zdolności w obszarze walki z bronią pancerną przeciwnika. Panuje do...

więcej polecanych artykułów