Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2019-09-20 07:00:55

Oblot MQ-25 - przyszłego bezzałogowego tankowca US Navy

     19 września br. koncern Boeing poinformował o wykonaniu pierwszego lotu przez przez prototyp bezzałogowego pokładowego samolotu tankującego MQ-25. Pierwszy lot bezzałogowej maszyny, noszącej oznaczenie T1, trwał 2 godziny. Samolot był nadzorowany z ziemi przez pilota doświadczalnego Boeinga ze stacji kontroli znajdującej się na terenie portu lotniczego MidAmerica St. Louis Airport w Mascoutah.

   

  W trakcie pierwszej misji samolot wykonał autonomiczne kołowanie i start, a następnie wykonał lot po zaplanowanej trasie. Pierwszy lot prototypu MQ-25 wykorzystano do weryfikacji podstawowych funkcji BSP oraz poprawności współpracy ze stacją kontroli naziemnej. Próby T1 mają wspomóc prace badawczo-rozwojowe. Maszyna ta jest porzednikiem czterech prototypów, które powstaną na potrzeby US Navy w ramach kotraktu podpisanego w sierpniu 2018 roku. Dalsze próby T1 mają wspomóc rozwój podsystemów samolotu oraz przeznaczonego dla niego oprogramowania.

   Czytelników zainteresowanych historią programu zachęcamy do zapoznania się z artykułem wcześniej obublikowanym w portalu Dziennik Zbrojny. 

(MG)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
HCSM – pociski przeciwradarowe dla polskich Jastrzębi?

HCSM – pociski przeciwradarowe dla polskich Jastrzębi?

Pokonywanie i destrukcja naziemnych środków obrony powietrznej przeciwnika (Suppression/Destruction of Enemy Air Defenses, SEAD/DEAD) jest elemente...

więcej polecanych artykułów