Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-08-09 13:41:10

Ostatni rejs USS Constellation

     8 sierpnia br. z Puget Sound wypłynął w swój ostatni rejs lotniskowiec USS Constellation (CV-64). Celem rejsu jest Brownsville w stanie Teksas, gdzie okręt zostanie złomowany.

USS Constellation płynie do stoczni złomowej - fot. US Navy

    Lotniskowiec znajdował się w służbie od 1961 do 2003 roku, należał do typu Kitty Hawk i posiadał napęd konwencjonalny. Po zakończeniu służby znajdował się w rezerwie w Puget Sound, ostatecznie zdecydowano się o jego sprzedaży na złom (za symbolicznego dolara). Prace zrealizuje stocznia złomowa w Teksasie, która specjalizuje się w utylizacji okrętów wojennych US Navy. Przed dotarciem do miejsca przeznaczenia, na holu, okręt czeka rejs wzdłuż wybrzeży obu Ameryk - jego wymiary powodują, że przejście przez Kanał Panamski jest niemożliwe.

    W trakcie swojej służby lotniskowiec wielokrotnie brał udział w operacjach bojowych. Jego szlak obejmował walki w Wietnamie i Laosie, Zatoce Perskiej, Iraku. Ostatecznie został zastąpiony w linii przez USS Ronald Reagan (CVN-76).

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów