Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-09-22 12:56:13

Awaria zmodernizowanego kolumbijskiego okrętu podwodnego

     Na początku września kolumbijski okręt podwodny ARC Tayrona (typ 209A-1200) przepływał Kanał Panamski w drodze na ćwiczenia Unitas LV Peru 2014 grupujące jednostki z 12 państw, głównie regionu. W trakcie rejsu doszło do awarii systemu napędowego okrętu, na tyle poważnej, że jednostka musiała zawrócić do macierzystej bazy Kartagena.

  Jednostka, wraz z bliźniaczym ARC Pijao jest stosunkowo świeżo po modernizacji przeprowadzonej przez niemiecki HDW i MFI, w praktyce zrealizowanej w kolumbijskiej stoczni COTECMAR w Kartagenie. Kontrakt podpisano na początku 2009 roku, zrealizowano z pewnym opóźnieniem trzy lata później. Na okrętach zmodernizowano system napędowy i otrzymał nowy system walki Atlas Electronik ISUS-90/45, akumulatory Exide Technologies, peryskop Cassidian Optronics SERO-250, torpedy DM2A3 Seehecht.

  Po powrocie do Kartageny ARC Tayrona został naprawiony przez techników z niemieckiego HDW oraz miejscowych specjalistów. Jednostka ma być już w pełni sprawna.

(MC)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

System Narew – oczekiwania przemysłu kontra potrzeby wojska

W opublikowanym niedawno na portalu Dziennik Zbrojny artykule „Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy” przedstawiono argumen...

więcej polecanych artykułów