Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-10-11 21:19:37

Nowy okręt desantowy w szeregach US Navy

     11 października br. w San Francisco odbyła się uroczystość wcielenia do służby okrętu desantowego USS America (LHA-6). Jest to pierwszy śmigłowcowiec nowego typu, który w przyszłości ma całkowicie wyprzeć jednostki typu Tarawa oraz Wasp.

Najnowszy nabytek US Navy - USS America - fot. US Navy

   Budowa okrętu rozpoczęła się w lipcu 2009 roku, a wodowanie miało miejsce w czerwcu 2012 roku. Jednostka, podobnie jak kolejne, powstała w stoczni Huntington Ingalls Industries w Pascagoula. Według planów powstanie jedenaście tego typu śmigłowcowców desantowych, obecnie w linii znajduje się prototypowy USS America, a w budowie jest kolejny - USS Tripoli. Rozpoczęto także prace nad trzecią jednostką, LHA-8.

   Cechą charakterystyczną USS America, a także bliźniaczego USS Tripoli, będzie brak doku dla środków amfibijnych. Amerykanie zdecydowali się bowiem na ograniczenie przestrzeni dla sprzętu lądowego i środków przerzutu na rzecz rozbudowania możliwości lotnictwa pokładowego. Dopiero trzeci okręt, LHA-8, będzie pierwszym (tego typu), który otrzyma wewnątrzkadłubowy dok - oznacza to powrót do koncepcji wykorzysywanej na typie Tarawa oraz Wasp.

(ŁP)




powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

Narew to polska rzeka, Narew to polski system przeciwlotniczy

System rakietowy obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu Narew należy do tej grupy polskich programów modernizacyjnych, wcale nie tak mało liczne...

więcej polecanych artykułów