Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-01-17 10:52:57

USS Constellation przybył do stoczni złomowej

     16 stycznia br. do stoczni złomowej w Brownsville przybył lotniskowiec USS Constellation (ex-CV 64), który w najbliższych miesiącach zostanie złomowany. Podróż, na holu, trwała od sierpnia - jednostka płynęła do Teksasu z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Stary lotniskowiec USS Constellation wpływa (po raz ostatni) do portu - fot. Brownsville Herald

   Zespół holownik i lotniskowiec przebył ponad 16000 mil morskich płynąc ze średnią prędkością 6 węzłów. Ze względu na rozmiary Constellation trasa rejsu obejmowała przejście przez Cieśninę Magellana, a nie Kanał Panamski. Jest to jeden z kilku, w ostatnich miesiącach, lotniskowców US Navy, które trafią do stoczni złomowej w Brownsville - taki sam los spotka wszystkie jednostki typu Forrestal. Obecnie część środowisk cywilnych walczy o zachowanie dwóch jednostek siostrzanych USS Kitty Hawk oraz USS John F. Kennedy, być może staną się pływającymi muzeami.

(ŁP)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Bojowy wóz rozpoznawczy Svatawa (BWR-1S/BPzV/BPsV)

Gdy w armiach potencjalnego przeciwnika - NATO, w latach 80-tych XX wieku rozpoznanie ogólnowojskowe realizowano poprzez kołowe czy to gąsienicowe ...

więcej polecanych artykułów