Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-06-02 10:09:39

Japonia zainteresowana nowym pokoleniem Hawkeye

     Amerykański Departament Stanu zatwierdził pakiet wojskowego wyposażenia zgłoszony przez Japonię dotyczący samolotów wczesnego ostrzegania E-2D Advanced Hawkeye.

  Całość wyceniono na 1,7 miliarda USD i obejmuje cztery samoloty wczesnego ostrzegania i dowodzenia E-2D Advanced Hawkeye, 2 silniki zapasowe T-56-A-427A, 8 wielozadaniowych terminali dystrybucji danych MIDS-LVT, cztery radary AN/APY-9 klasy AESA, modyfikacje, części zamienne, system do tankowania w powietrzu, pakiet szkoleniowy. Zakup będzie zrealizowany poprzez program Foreign Military Sales. Warto nadmienić, że wycena agencji DSCA zwykle jest mocno zawyżona, w przypadku polskiego pakietu modernizacyjnego dla F-16 i pocisków JASSM, aż o połowę.

   Japonia nie powinna mieć problemów z wdrożeniem do Sił Samoobrony nowej generacji Hawkeye, użytkuje bowiem maszyny wersji E-2C.

(MC)

fot. US Navy
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Europejskie pociski manewrujące cz. I: APACHE, SCALP, Storm Shadow, MdCN

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku w kilku państwach NATO rozpoczęto poszukiwanie nowego rodzaju systemów uzbrojenia lo...

więcej polecanych artykułów