Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-12-03 15:00:11

NATO Functional Area Systems

     Zgodnie z poleceniem Komendanta Centrum Wsparcia Mobilnych Systemów Dowodzenia (CWMSD) w terminie od 18 do 29 listopada 2013 roku w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu odbyły się warsztaty z zakresu instalowania i administrowania aplikacjami funkcjonalnymi NATO Functional Area Systems (FAS).

   Uczestnikami warsztatów byli wyznaczeni żołnierze oraz pracownicy cywilni wojska z CWMSD i CSŁiI. Celem warsztatów było doskonalenie umiejętności z zakresu administrowania aplikacjami funkcjonalnymi NATO FAS. Usługi te używane są w sieci White Eagle Network wchodzącej w skład sieci federacyjnej Afghanistan Mission Network, świadczone i utrzymywane są przez specjalistów z Centrum Wsparcia Mobilnych Systemów Dowodzenia.


   Do najczęściej wykorzystywanych między innymi należą: system monitorowania incydentów operacyjnych Joint Operations Centre Watch (JOC Watch), taktyczny czat oparty na protokole XMPP Joint Tactical Chat, system zobrazowania sytuacji operacyjnej bazujący na wspólnych podkładach mapowych Interim Geo-Spatial Intelligence Tool (iGeoSIT) czy system wsparcia operacji powietrznych Integrated Command and Control (ICC). W ramach warsztatów wykładowcy z CSŁiI oraz specjaliści z CWMSD wymienili cenne doświadczenia. Budowanie kompetencji, zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych podczas warsztatów umożliwi wydajne świadczenie usług zarówno w obszarze Core Services, jak i Functional Services.

Tekst i zdjęcie: por. Andrzej Bogdański (oficer prasowy CWMSD)
powered by Disqus

Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony  ASPRO-A Trophy

„Wiatrówka” dla Merkawy Mk 4, czyli izraelski Aktywny System Ochrony ASPRO-A Trophy

Mimo, że izraelski Aktywny System Ochrony (ASO) Trophy nie jest ani pierwszym seryjnie wprowadzonym do uzbrojenia tego typu systemem, ani też nie w...

więcej polecanych artykułów