Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2016-06-29 16:56:22

Ekspresowy zakup IU

     Jak może wyglądać procedura pozyskania usługi dla wojska w sytuacji nadzwyczajnej? Niespotykanie szybko. Chociaż ogłoszenie w sprawie wyłonienia dostawcy usługi związanej z niekinetycznym obezwładnianiem BSP klasy mini i mikro upubliczniono 48 godzin temu, już jest nieaktualne.

   Informację o pozyskaniu usługi IU ogłosił  na swojej stronie internetowej krótko po godzinie 16 w dniu 27 czerwca br. Poinformowano, że dokumentację dotyczącą procedury czy opis przedmiotu zamówienia można odbierać od godziny 14 dnia 27 czerwca. Potencjalni zainteresowani czas na złożenie oferty mieli do 28 czerwca do godziny 15. Na szczęście nie trzeba było należeć do grupy szczęściarzy mogących akurat trafić na stronę www IU, ale należeć do tych, których urzędnicy poinformowali pisemnie biorąc pod uwagę kontakty uzyskane z dialogu technicznego.

    Pośpiech jest możliwy i uzasadniony na podstawie spec ustaw z 16 i 18 marca br. związanych ze szczególnymi rozwiązaniami dla zabezpieczenia organizacji szczytu NATO w Warszawie (7-8 lipca) oraz wizyty Papieża i organizowanych z tej okazji w Krakowie Światowych Dni Młodzieży.

    Takie transakcje są również możliwe dzięki dobrym kontaktom wojska z przemysłem. Chociaż tyle słyszymy o problemach w komunikacji, to jak inaczej wytłumaczyć sytuację sprzed kilku tygodni. W ostatnich dniach marca zamówiono 150 karabinków reprezentacyjnych MSBS-R w FB Łucznik, a już 3 maja jedna z kompanii Batalionu Reprezentacyjnego WP potrafiła zaprezentować się głowie państwa z okazji Święta Konstytucji z nowym karabinkiem w ręku. Zamówienie jak na telefon.

     Każdy kto bywa na imprezach targowych jasno może zobaczyć, że problem braku kontaktu wojska z przemysłem to w dużej mierze mit. Szczególnie byli wojskowi szybko sobie radzą i znajdują odpowiednie dla ich wiedzy miejsce w strukturach przemysłu.

(MC)       
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów