Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-03-25 22:39:36

Magazyn Dziennik Zbrojny - numer 8

     Naszych Czytelników zapraszamy do lektury 8 już numeru Dziennika Zbrojnego. Na kilka tekstów warto zwrócić uwagę. Ostatni miesiąc to zdominowanie tematyki Marynarki Wojennej w dyskusji wśród zainteresowanych obronnością. Temat został tak mocno publicznie wywołany głównie decyzją dotyczącą przerwania budowy korwety Gawron – dodajmy po 10 latach. Próbujemy podsumować całą tą dekadę i wszystko to co działo się w ramach tego projektu. Przynajmniej w jednym miejscu zebraliśmy to co przekazywano o Gawronie do publicznej wiadomości. Na dniach, pewnie po dorocznej odprawie kierownictwa WP dowiemy się, jakie są plany w stosunku to tego rodzaju sił zbrojnych.

   Tekstem o amunicji precyzyjnej dla artylerii staramy się zwrócić uwagę na światowe rozwiązania tego typu uzbrojenia a tym samym wywołać pewne przemyślenia dotyczące kierunku modernizacji potencjału ogniowego pododdziałów artyleryjskich w WP.

   Z artykułów monograficznych, nie można odmówić sobie lektury przynajmniej trzech z nich. Pierwszym jest druga już część monografii dotyczącej skomplikowanych losów rodziny śmigłowca Mi-8/Mi-17 – maszyny, której przedstawiać nie trzeba. Kolejne dwie dotyczą okrętów wojennych. Niedawno gościliśmy w Gdyni HMS Bulwark, jednostkę transportowo-desantową Royal Navy. Prezentujemy więc jej opis. Druga monografia morska tyczy się tematu szeroko opisywanego, ale ciągle intrygującego sympatyków flot z okresu II wojny światowej – konkretnie specyficznej klasy okrętów nazywanej początkowo trochę żartobliwie jako pancerniki kieszonkowe. Mowa o trzech niemieckich okrętach typu Deutschland.

   Tradycyjnie zapraszamy do lektury a chcących się podzielić, do przekazania opinii o kolejnym naszym e-wydaniu.

Pobierz 8 numer miesięcznika Dziennik Zbrojny.

Redakcja
Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Fregaty rakietowe typu Sachsen (typ 124)

Zakres zadań i znaczenie niemieckiej marynarki wojennej w odniesieniu do całych sił zbrojnych tego państwa w ostatnim czasie uległy znacznemu zwięk...

więcej polecanych artykułów