Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-05-07 00:07:02

Podwodny Kobben na torach

     17 grudnia 2011 roku Gdynia była świadkiem jedynego w Polsce i niecodziennego na świecie transportu całego okrętu podwodnego po lądzie. 370-tonową jednostkę typu Kobben, prawie w całości przesunięto po specjalnych podkładach na dystans około 200 metrów (wcześniej w obrębie portu było to dodatkowe 400 metrów) tak by mógł stanąć na dziedzińcu Akademii Marynarki Wojennej. Prócz splendoru jaki będzie odtąd towarzyszył Akademii, planuje się wykorzystanie stalowego kadłuba jako bazy pod instalację przyszłych pomieszczeń dydaktycznych i specjalistycznych uczelni. Szkoda, że nie ma u nas zwyczaju, tym samym mecenasa, by niektóre z wycofywanych jednostek Marynarki Wojennej pozostawić jako odrestaurowane obiekty muzealne. Zdjęcia: Andrzej Nitka.


Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Samoloty F-35A dla Sił Zbrojnych RP zamówione

Samoloty F-35A dla Sił Zbrojnych RP zamówione

W Dęblinie, w obecności m.in.: Prezydenta RP Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, 31 styczn...

więcej polecanych artykułów