Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-12-06 14:50:18

Blisko 10 tysięcy żołnierzy gotowych ujarzmiać Ksawerego

     Podczas narady związanej z szalejącym nad Polską orkanem Ksawery, premierowi Donaldowi Tuskowi gotowość wojska do usuwania skutków i innych działań ratowniczych zameldował I zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Anatol Wojtan. W razie potrzeby siły zbrojne mają w gotowości 9500 żołnierzy i 2000 sztuk sprzętu na terenie całego kraju.

Wojsko Polskie, nasza armia, czasem niewidoczni, zawsze obecni - także w przypadku orkanu Ksawery. fot. kpt Dariusz Guzenda (15.BZ)

   Między siłami przygotowanymi do usuwania skutków, udrażniania szlaków komunikacyjnych, ewakuacji ludności i dobytku znajdują się cztery Wojskowe Jednostki Odbudowy przygotowywane w ramach Sił Zbrojnych do usuwania zniszczeń w katastrofach naturalnych.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jastrzębie i Bieliki poleciały na Ramstein Flag 2026

Jastrzębie i Bieliki poleciały na Ramstein Flag 2026

Polscy piloci i personel naziemny są już w Finlandii. W czerwcu wezmą udział w dużych ćwiczeniach lotniczych NATO o kryptonimie Ramstein Flag 2026....

więcej polecanych artykułów