Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2015-09-30 17:24:07

Czterech chętnych do oferty na BMS dla Rosomaków

     Do 28 września br. Inspektorat Uzbrojenia oczekiwał na zgłoszenia podmiotów do udziału w postępowaniu na System Zarządzania Walką Szczebla Batalionu. Według informacji od wojskowych, ostatecznie złożono cztery wnioski.

   IU będzie teraz rozpatrywał zgłoszenia pod kątem spełnienia wymogów formalnych, ważnym czynnikiem w tym względzie będzie obligatoryjne doświadczenie w dotychczasowych dostawach systemów dla wojska oraz krajowe pochodzenie podmiotu oferującego system. Postawione będą również warunki związane z rzetelnym wykonaniem zadania. Już na tym etapie IU otrzymał liczne pytania od zainteresowanych udziałem w przetargu, przed wojskowymi zatem duże wyzwanie. Oczekuje się podpisania umowy na BMS w II kwartale 2016 roku. Nim tak się stanie możemy mówić o czterech zgłoszeniach:

  • konsorcjum Rosomak BMS złożone z Asseco Poland (lider) oraz Teldat, Siltec,  Enigma, CMGI i Wojskowa Akademia Techniczna;

  • KenBIT spółka jawna;

  • Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych i spółka Comarch;

  • konsorcjum Polski BMS złożone z PGZ (lider) oraz PIT-Radwar, WB Electronics, Transbit.


  Zadanie podzielone zostanie na trzy fazy i obejmie dostawę oprogramowania, pokładowych radiostacji szerokopasmowych, stworzenie i integrację podsystemu kryptograficznego, integrację całości z pojazdem Rosomak. W tym celu oczekuje się podpisanych wstępnych porozumień z producentem transportera, spółką akcyjną Rosomak. Wymogiem jest także, aby Rosomak S.A. był podwykonawcą zadania.

  • Faza pierwsza przewiduje dostawę i przetestowanie modułu batalionowego z wykorzystaniem 15 KBWP Rosomak z wieżą Hitfist-30P i 1 Rosomakiem bazowym w czasie do 14 miesięcy od podpisania umowy.

  • Faza druga: pozytywne testy pozwolą na rozwinięcie modułu batalionowego do docelowego składu. Prace przejdą kolejne 43 Rosomaki z Hitfist-30P i 1 Rosomak bazowy w czasie do 26 miesięcy od podpisania umowy.

  • Faza trzecia: pozytywne testy całego systemu batalionowego pozwolą na doposażenie Rosomaków z pozostałych 4 batalionów piechoty zmotoryzowanej (232 Rosomak z Hitfist-30P, 8 Rosomaków w wersji bazowej, 16 wozów szkolnych z Hitfist-30P, 1 laboratorium szkoleniowe zabudowane na dwóch kontenerach). Faza trzecia zakończyć się powinna w czasie do 50 miesięcy od podpisania umowy.

  Łącznie SZWSB znajdzie się na 306 Rosomakach wyposażonych w wieżę Hitfist-30P (w tym 16 szkolnych), 10 Rosomaków w wersji bazowej oraz 1 laboratorium szkoleniowym. W sumie planuje się wdrożyć BMS w 5 batalionach piechoty zmotoryzowanej.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Serwis dla „gromowych” Black Hawków

Serwis dla „gromowych” Black Hawków

W ramach Jednostki Wojskowej GROM od kilku lat funkcjonuje Zespół Lotniczy wyposażony w śmigłowce S-70i Black Hawk. Użytkownik upublicznił 5 kwietn...

więcej polecanych artykułów