2019-05-30 11:27:16
Zamówienie na kolejne żurawie HIAB na samochodzie
Firma Cargotec Poland Sp. z o.o. Oddział w Jawczycach podpisała 15 maja br. z Inspektoratem Uzbrojenia umowę o wartości 44,88 mln PLN brutto (cena wraz z opcją) na dostawy 24 szt. żurawi dużego udźwigu HIAB 855 EP-5 na samochodzie Jelcz 862D.43, w tym tylko 2 szt. w ramach zamówienia gwarantowanego i 22 szt. w ramach prawa opcji. Dostawy pojazdów (zarówno gwarantowanych jak i zamówionych opcjonalnie) mają zostać zrealizowane w terminie do końca tego roku.

Postępowanie prowadzono zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych w procedurze negocjacyjnej bez publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Zaproszenie do negocjacji warunków umowy skierowano do firmy Cargotec 2 kwietnia 2019 roku.
W latach 2001-2013 na potrzeby Sił Zbrojnych RP od firmy Cargotec pozyskano łącznie 116 egzemplarzy tego typu żurawi. Żuraw HIAB 855 EP-5 posiada maksymalny udźwig 18 ton (przy długości wysięgnika równej 4 m). Przy maksymalnej długości wysięgnika wynoszącej 14,1 m udźwig wynosi 4,95 tony.
(TD)
Fot. ppor. Justyna Giza/10. Opolska Brygada Logistyczna