2016-04-11 23:01:28
Raptory znów w Europie
Dowództwo amerykańskich Sił Zbrojnych w Europie (EUCOM) oraz dowództwo USAF na obszarze Europy i Afryki (USAFE - AFAFRICA) poinformowały o przebazowaniu do Europy wydzielonego komponentu ze składu 95. Dywizjonu Myśliwskiego USAF z bazy Tyndall na Florydzie. W jego skład wchodzą eksploatowane przez jednostkę samoloty F-22A Raptor, a także personel latający i naziemny oraz niezbędne wyposażenie naziemne.

F-22 w asyście F-15E z 494. Dywizjonu Myśliwskiego USAF nad bazą RAF Lakenheath. Fot. (U.S. Air Force/Tech. Sgt. Matthew Plew)
Samoloty wylądowały w brytyjskiej bazie RAF Lakenheath, w której na co dzień bazuje 48. Skrzydło Myśliwskie USAF. Raptory z 95. Dywizjonu Myśliwskiego wezmą udział w ćwiczeniach z innymi maszynami eksploatowanymi przez siły powietrzne państw NATO. Zgodnie z komunikatem USAFE - AFAFRICA F-22 mają pozostać w Europie do maja. W tym czasie przewiduje się m.in. przebazowanie Raptorów do innych, wysuniętych, baz NATO.
(MG)