Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-07-02 13:59:25

Nowe Tomahawki dla Royal Navy

     1 lipca br. amerykańska agencja DSCA (Defense Security Cooperation Agency) poinformowała, że Departament Stanu wydał zgodę na potencjalną sprzedaż do Wielkiej Brytanii partii pocisków manewrujących Raytheon Tomahawk Block IV przeznaczonych dla okrętów podwodnych należących do Royal Navy.

Brytyjczycy planują zakup 65 pocisków Tomahawk - fot. Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii

     W ramach upublicznionego wniosku, Londyn planuje zakup 65 pocisków manewrujących Tomahawk Block IV przeznaczonych do wystrzeliwania z klasycznych wyrzutni torpedowych znajdujących się na pokładach okrętów podwodnych. Wraz z pakietem części zamiennych mają kosztować 140 mln USD. Obecnie Royal Navy jest jedyną flotą (poza US Navy) uzbrojoną w pociski Tomahawk - broń ta jest eksploatowana od końca XX wieku i poza strzelaniami bojowymi (w Serbii, Iraku oraz Libii) są stosowane także w ramach szkoleń i prób nowych okrętów podwodnych.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jastrzębie i Bieliki poleciały na Ramstein Flag 2026

Jastrzębie i Bieliki poleciały na Ramstein Flag 2026

Polscy piloci i personel naziemny są już w Finlandii. W czerwcu wezmą udział w dużych ćwiczeniach lotniczych NATO o kryptonimie Ramstein Flag 2026....

więcej polecanych artykułów