Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-06-02 19:57:56

Stępka pod kolejną Virginię

     2 czerwca br. w stoczni General Dynamic Electric Boat w Quonset Point odbyła się uroczystość położenia stępki pod wielozadaniowy atomowy okręt podwodny USS Illinois (SSN 786). Jest to kolejna jednostka typu Virginia, która powstaje dla amerykańskiej marynarki wojennej (US Navy).

Amerykanie rozpoczęli formalną budowę kolejnej Virginii - fot. US Navy

     Kontrakt na budowę okrętu zawarto w 2008 roku, a prace przy nim rozpoczęto w marcu 2011 roku. Według planu wejdzie do służby w 2016 roku, jako trzecia jednostka wersji Block III. Charakteryzuje się ona zmianami konstrukcyjnymi - nową anteną sonaru dziobowego oraz zmodernizowanymi pionowymi wyrzutniami dla pocisków manewrujących.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wydatki obronne Polski w 2025 roku

Wydatki obronne Polski w 2025 roku

W 2025 roku na potrzeby obronne Polski z budżetu państwa i Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych (FWSZ) wydatkowano łącznie 169,39 mld PLN. To o 31,87 ml...

więcej polecanych artykułów