Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-12-14 14:33:26

An-2, historia odchodzi do historii

     Jedyny dwupłatowy samolot używany w NATO, Antonow An-2, budowany do 1991 (!) roku w mieleckich zakładach żegna się z mundurem. 14 grudnia 2012 roku na lotnisku w Radomiu (42. Baza Lotnictwa Szkolnego) Siły Powietrzne oficjalnie pożegnały się z samolotem. Wojskową szachownicę od 1955 roku nosiło około 140 maszyn tego typu.

Chyba najsłynniejszy wojskowy An-2, tzw. Wiedeńczyk, to na jego pokładzie kilku wojskowych uciekło do Austrii. fot. Mariusz Cielma.

   W bieżącym roku w wojsku An-2 używały jeszcze dwie jednostki, wspomniana 42. Baza Lotnictwa Szkolnego z Radomia (szkolenie podchorążych) oraz 8. Baza Lotnictwa Transportowego z Krakowa.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Pociski rakietowe PAC-2 GEM-T zamówione dla systemu Wisła

Pociski rakietowe PAC-2 GEM-T zamówione dla systemu Wisła

Pomiędzy Agencją Uzbrojenia a Agencją Wsparcia i Zamówień NSPA (NATO Support and Procurement Agency), 19 czerwca br. podpisano umowę na dostawę kil...

więcej polecanych artykułów