Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-11-06 17:55:41

Holenderskie Apache trafią do Mali

     6 listopada br. władze Holandii ogłosiły zgodę na wysłanie kontyngentu wojskowego do Mali - ma on wzmocnić międzynarodowe siły stabilizacyjne, które wspierają rząd tego afrykańskiego kraju. Trzonem holenderskiego kontyngentu będą śmigłowce szturmowe AH-64D Apache.

Po kampanii w Afganistanie holenderskie AH-64D Apache zostaną skierowane do Mali - fot. Łukasz Pacholski

   Do Afryki trafią cztery śmigłowce tego typu, a także żołnierze sił specjalnych. Mają stacjonować do końca 2015 roku - ich głównym zadaniem będzie rozpoznanie oraz wsparcie sił ONZ i rządowych w momencie starcia z rebeliantami. Bazą zgrupowania stanie się lotnisko w Gao. Kontyngent holenderski będzie drugim (co do wielkości) w operacji malijskiej - najwięcej żołnierzy pochodzi oczywiście z Francji.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Husarz po chrzcinach

Husarz po chrzcinach

Na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, z udziałem Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych Karola Nawrockiego, wicepremiera i ministra...

więcej polecanych artykułów