Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-02-22 21:22:00

Saudyjczycy kupili Aravisy

     22 lutego br. przedstawiciele francuskiej agencji zamówień wojskowych DGA poinformowali, że pod koniec 2011 roku agencja pośredniczyła w poufnym zakupie przez Arabię Saudyjską opancerzonych pojazdów Nexter Aravis.

         Pierwsza partia liczyła 73 pojazdów, po czym doszło do podpisania umowy na drugią, która zwiększyła ilość pojazdów do "około 200" egzemplarzy. Tym samym, Arabia Saudyjska stała się pierwszym eksportowym użytkownikiem pojazdów tej rodziny. Część z nich powstanie na licencji w Rijadzie, a dodatkowo zostanie uzbrojona w bezzałogową wieżyczkę z 20 mm armatą automatyczną.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jastrzębie i Bieliki poleciały na Ramstein Flag 2026

Jastrzębie i Bieliki poleciały na Ramstein Flag 2026

Polscy piloci i personel naziemny są już w Finlandii. W czerwcu wezmą udział w dużych ćwiczeniach lotniczych NATO o kryptonimie Ramstein Flag 2026....

więcej polecanych artykułów