Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2011-09-05 10:11:44

MSPO: nowość z AMZ - Świstak

     Ofertę dla żołnierzy jednostek specjalnych przedstawił AMZ Kutno. Jest to wóz o nazwie własnej, zaczerpniętej jak zwykle ze świata zwierząt – Świstak. Jak zaznacza sam producent: szybka akcja i powrót. Pojazd o nadbudówce odkrytej wyposażony został w 3 litrowy silnik o mocy 176KM.

fot. Mariusz Cielma

    Oczywiście napęd na cztery koła. Przypomina trochę dawno temu opracowanego Jeża. Boki wozu opancerzono na poziuomie 1 zgodnie z normą STANAG 4569. Dno wyłożono osłonami energochłonnymi. Świstak przewozi 6 osób. Wariant pokazywany na MSPO uzbrojono w Minigun oraz karabin maszynowy w tylnej części wozu.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Rumuński SAFE skierowany do partnerów zagranicznych, ale z wymaganym wkładem lokalnym

Rumuński SAFE skierowany do partnerów zagranicznych, ale z wymaganym wkładem lokalnym

Rumunia w ramach „single procurement” stosowanym w instrumencie finansowym SAFE zadysponowała blisko 7,5 mld euro (31,8 mld PLN). Głównym beneficje...

więcej polecanych artykułów