Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-12-22 13:33:27

Sewastopol nabiera kształtów

     20 grudnia br. w stoczni STX France w St. Nazaire ukończono budowę dziobowej części wielozadaniowego okrętu desantowego Sewastopol - drugiej jednostki typu Mistral budowanej dla Marynarki Wojennej Rosji.

Montaż nadbudówki na dziobowej sekcji przyszłego Sewastopola - fot. STX France

  Ostatnim elementem, który zamontowano w suchym doku, była nadbudówka okrętu. Najbliższe miesiące zostaną poświęcone na rozpoczęciu prac wyposażeniowych wewnątrz tej sekcji kadłuba. W lecie przyszłego roku do Francji ma dotrzeć rufowa sekcja okrętu, która powstaje w stoczniach rosyjskich. Po ukończeniu prac stoczniowych we Francji, okręt (podobnie jak bliźniak) przejdzie do St. Petersburga w celu montażu wyposażenia pokładowego produkcji rosyjskiej (m.in. uzbrojenia). Budowa Sewastopola rozpoczęła się w czerwcu br., według planu ma zostać przekazany rosyjskiej flocie w 2015 roku.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wydatki obronne Polski w 2025 roku

Wydatki obronne Polski w 2025 roku

W 2025 roku na potrzeby obronne Polski z budżetu państwa i Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych (FWSZ) wydatkowano łącznie 169,39 mld PLN. To o 31,87 ml...

więcej polecanych artykułów