Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-08-07 21:09:29

Wodowanie USS Montgomery

     6 sierpnia br. w stoczni koncernu Austal w Mobile w Stanach Zjednoczonych odbyła się uroczystość wodowania wielozadaniowego okrętu wojennej USS Montgomery (LCS-8), czwartego przedstawiciela typu Indepedence budowanego dla US Navy.

Program budowy okrętów typu Indepedence rozpędza się - fot. Austal

    Okręt został zamówiony w 2011 roku, uroczyste położenie stępki obyło się w czerwcu 2013 roku. Tylko w przyszłym roku US Navy planuje przejąć cztery okręty klasy LCS, które będą zastępować fregaty typu Oliver Hazard Perry oraz niszczyciele min typu Avenger. W tej liczbie znajduje się także USS Montgomery. Obecnie cały program LCS znajduje się pod obserwacją Kongresu, który zastanawia się nad przeznaczeniem funduszy na opracowanie większych okrętów mających wypełnić część zadań stawianych przed jednostkami tej klasy.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Patriot zostaje, ale NASAMS wraca do Holandii. Przetasowania w podkarpackim zgrupowaniu przeciwlotniczym

Patriot zostaje, ale NASAMS wraca do Holandii. Przetasowania w podkarpackim zgrupowaniu przeciwlotniczym

Od grudnia 2025 roku obszar lotniska Rzeszów-Jasionka, z powodu jego znaczenia dla utrzymywania centrum wsparcia dla Ukrainy, przed zagrożeniami z ...

więcej polecanych artykułów