Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-03-13 12:27:52

400 podoficerów

     W naszym wojsku mamy chyba przyśpieszenie w budowaniu korpusu podoficerów młodszych. W marcu bieżącego roku szkolenie w szkołach podoficerskich (Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, Centrum Szkolenia Logistyki) ukończyło 401 absolwentów. Co ciekawe, ale i zastanawiające egzaminy końcowe zdali wszyscy!

   Najwięcej żołnierzy ze stopniem kaprala opuściło mury CSWL w Poznaniu – 249 podoficerów. Piszemy o przyśpieszeniu, dwojako. Po pierwsze np. w 2009 roku kapralami w CSWL zostało około 110 starszych szeregowych a teraz wspomnianych 249, dodatkowo kiedyś kurs trwał 11 miesięcy teraz tylko 6.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Wydatki obronne Polski w 2025 roku

Wydatki obronne Polski w 2025 roku

W 2025 roku na potrzeby obronne Polski z budżetu państwa i Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych (FWSZ) wydatkowano łącznie 169,39 mld PLN. To o 31,87 ml...

więcej polecanych artykułów