2011-11-03 09:13:39
Odpalenie ponad 20-letniego Topola
Z rejonu Pliesiecka (okolice Archangielska) odpalono w kierunku poligonu Kura na Kamczatce pocisk międzykontynentalny typu RS-12M Topol. Próba była udana. Rakieta została wyprodukowana w 1987 roku i do lipca 2007 roku stała na dyżurze bojowym.
W Rosji trwają testy, czy można przedłużyć użytkowanie pocisków klasy Topol z 24 na 25 lat. Aktualnie w Rosji w użyciu jest około 210 rakiet tego typu, od 1997 roku zastępowane są przez nowszą wersję, RS-12M2 Topol-M.
(MC)