Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2011-11-03 09:13:39

Odpalenie ponad 20-letniego Topola

     Z rejonu Pliesiecka (okolice Archangielska) odpalono w kierunku poligonu Kura na Kamczatce pocisk międzykontynentalny typu RS-12M Topol. Próba była udana. Rakieta została wyprodukowana w 1987 roku i do lipca 2007 roku stała na dyżurze bojowym.

      W Rosji trwają testy, czy można przedłużyć użytkowanie pocisków klasy Topol z 24 na 25 lat. Aktualnie w Rosji w użyciu jest około 210 rakiet tego typu, od 1997 roku zastępowane są przez nowszą wersję, RS-12M2 Topol-M. 

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Husarz po chrzcinach

Husarz po chrzcinach

Na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, z udziałem Prezydenta RP, Zwierzchnika Sił Zbrojnych Karola Nawrockiego, wicepremiera i ministra...

więcej polecanych artykułów