Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2012-04-10 15:44:10

USS Mississippi powrócił z prób morskich

     9 kwietnia br. wielozadaniowy okręt podwodny USS Mississippi powrócił z pierwszych prób morskich - tzw. prób Alfa. Były one realizowane przez stocznię - General Dynamics Electric Boat - na wodach Oceanu Atlantyckiego. Po ich zakończeniu okręt powrócił do portu w Groton.

Okręty typu Viriginia stanowią nową generację wielozadaniowych jednostek podwodnych US Navy - fot. US Navy

           USS Mississippi jest dziewiątą jednostką typu Virginia, która zasili amerykańską flotę. Próby były realizowane pod nadzorem komisji US Navy. Przewiduje się, że łącznie powstanie 30 okrętów tego typu, które zastępują sukcesywnie wielozadaniowe okręty podwodne typu Los Angeles. Bohater kwietniowego wydarzenia został zamówiony w sierpniu 2003 roku, a położenie stępki miało miejsce 9 czerwca 2010 roku. Wedle planów ma zostać wcielony do służby w czerwcu 2012 roku.

(ŁP)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Doświadczalno-bojowy sprawdzian Małej Narwi

Doświadczalno-bojowy sprawdzian Małej Narwi

Na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce 27 maja br. odbyło się doświadczalno-bojowe strzelanie zestawów rakietowych obrony powietr...

więcej polecanych artykułów