2012-04-10 15:44:10
USS Mississippi powrócił z prób morskich
9 kwietnia br. wielozadaniowy okręt podwodny USS Mississippi powrócił z pierwszych prób morskich - tzw. prób Alfa. Były one realizowane przez stocznię - General Dynamics Electric Boat - na wodach Oceanu Atlantyckiego. Po ich zakończeniu okręt powrócił do portu w Groton.

Okręty typu Viriginia stanowią nową generację wielozadaniowych jednostek podwodnych US Navy - fot. US Navy
USS Mississippi jest dziewiątą jednostką typu Virginia, która zasili amerykańską flotę. Próby były realizowane pod nadzorem komisji US Navy. Przewiduje się, że łącznie powstanie 30 okrętów tego typu, które zastępują sukcesywnie wielozadaniowe okręty podwodne typu Los Angeles. Bohater kwietniowego wydarzenia został zamówiony w sierpniu 2003 roku, a położenie stępki miało miejsce 9 czerwca 2010 roku. Wedle planów ma zostać wcielony do służby w czerwcu 2012 roku.
(ŁP)