Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2014-09-17 07:37:00

3000 amerykańskich wojskowych na froncie Ebola

     W kampanii walki z wirusem Ebola, który do tej pory zabił według oficjalnych statystyk blisko 2500 mieszkańców zachodniej Afryki, włączą się amerykańskie siły zbrojne. Uruchomienie planu związanego z wysłaniem 3000 żołnierzy zapowiedział prezydent Obama. Według nieoficjalnych danych, półroczna obecność wojskowa pochłonie 750 milionów USD.

   Wojskowi zostaną skierowani do budowy w regionie 17 centrów walki z ofiarami wirusa (każde dla 100 pacjentów) oraz do przeszkolenia 500 osób lokalnego personelu medycznego. Obecnością amerykańskiej armii zarządzać będzie dowódca US Army Africa (element regionalnego dowództwa US Africa Command), generał Darryl A. Wiliams. Jego wysunięte stanowisko dowodzenia utworzone zostanie w stolicy Liberii Monrowii.

(MC)




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Jastrzębie i Bieliki poleciały na Ramstein Flag 2026

Jastrzębie i Bieliki poleciały na Ramstein Flag 2026

Polscy piloci i personel naziemny są już w Finlandii. W czerwcu wezmą udział w dużych ćwiczeniach lotniczych NATO o kryptonimie Ramstein Flag 2026....

więcej polecanych artykułów