Serwis używa cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką prywatności.
zamknij   

szukaj

2013-03-08 19:01:13

Powrócili z misji. Powitanie żołnierzy IV zmiany PKW EUFOR/MTT.

     7. marca 2013 roku żołnierze IV zmiany PKW EUFOR/MTT po półrocznej służbie w ramach Polskiego Kontyngentu w Bośni i Hercegowinie powrócili do kraju.

     Uroczystości powitania żołnierzy odbyły się 8 marca w sali tradycji 7 . Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża. W obecności przedstawiciela Dowódcy Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych RP płk Ryszarda Bernata oraz przedstawiciela Dowódcy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej płk Marka Śmietany, a także zaproszonych gości oraz rodzin żołnierzy został podpisany protokół przekazania i odczytany rozkaz o zakończeniu misji. W swoim przemówieniu Dowódca 7. BOW płk dypl. Sławomir Kowalski wielokrotnie dziękował żołnierzom za wykonanie zadań misyjnych : W poczuciu dobrze wykonanego zadania powróciliście do kraju. Możemy być z Was dumni. Spełniliście się w wykonywaniu swoich służbowych zadań tam na misji. Godnie reprezentowaliście nasz kraj i siły zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękuję wszystkim żołnierzom kontyngentu za zaangażowanie w wykonywanie obowiązków. Dziękuje , że wypełniliście obietnice złożone pół roku temu na placu apelowym brygady, kiedy głosem dowódcy kontyngentu mówiliście, że biało czerwona flaga na ramieniu żołnierza zobowiązuje .”Myślę , ze mogę bez zbędnej przesady powiedzieć , że: Wy swoje zobowiązania wobec Sił Zbrojnych RP oraz wobec narodu Republiki Bośni i Hercegowiny wypełniliście na najwyższym poziomie.”

     Nie zabrakło także słów uznania skierowanych do rodzin, jak stwierdził dowódca brygady gdyby nie oparcie jakim jest rodzina służba żołnierzy poza granicami kraju mogłaby być o wiele trudniejsza. „ Jeszcze raz dziękuje Waszym rodzinom, które Was w tej służbie wspierały.(…) Za chwilę wrócicie do swoich macierzystych pododdziałów na zajmowane wcześniej stanowiska. Przed tym jednak poświęćcie czas rodzinom: małżonkom, dzieciom rodzicom. Niech się wami nacieszą, niech wróci do domu harmonia i spokój czego Wam i waszym rodzinom życzę. A Paniom małżonkom z okazji Dnia Kobiet, myślę - dajemy dziś oprócz życzeń wszelkiej pomyślności najlepszy prezent powrót mężów do domu, niech obsypują Was teraz życzeniami uściskami i spełniają Wasze marzenia”.

Tekst: kpt. Karolina Krzewina – Hyc
Zdjęcia: mjr Tomasz Mielczarek




Rejestracja

Funkcja chwilowo niedostępna

×

Logowanie

×

Kontakt

×
Korea Południowa z konkretnym planem na atomowe okręty podwodne

Korea Południowa z konkretnym planem na atomowe okręty podwodne

Państwa prowadzące projekty samolotów bojowych nowej generacji mają wyjątkową pozycję w świecie, zarówno pod kątem technologicznym, jak i operacyjn...

więcej polecanych artykułów